Îndrăgostiți din interes episoadele 36, 37 (rezumat)
Ozan merge împreună cu Esra în Antalya.
Cinar ajunge la aeroport cu întârziere. El vrea să cumpere un bilet de avion pentru următorul zbor dar primește un telefon în care este anunțat că Hande, mama lui a fost internată în spital. Cinar se întoarce de la aeroport și merge la spital.
Menekse și Zumrut încearcă să îi țină pe Eco și pe Elif departe unul de altul.
Când Cagla află că Ozan este în Antalya îl întreabă ce caută acolo iar el îi spune că trebuia să meargă fiindcă nu putea lăsa un proiect atât de important lui Cinar.
Cagla plătește pe cineva să îi fotografieze pe Ozan și pe Cagla împreună.
Ozan o invită pe Esra la cină și
îi spune că va divorța curând de Cagla și îi cere să îl aștepte. Esra nu îl iartă pentru că s-a căsătorit cu Cagla și oricum nu crede că ea va divorța vreodată de el.
Cinar sosește și el în Antalya mai târziu iar Ozan îi spune că a pus pe altcineva în locul lui pentru a se ocupa de acel proiect. Cinar se enervează și încep să se bată amândoi. Esra îi desparte.
A doua zi Ozan se întoarce acasă. Esra și Cinar se întorc și ei împreună.
Supărată, Cagla merge în acea seară la un local unde se întâlnește cu fostul ei logodnic, Mert.
Mert o invită acasă la el și își petrec împreună acea noapte. Dimineața, Cagla îi spune că regretă ce s-a întâmplat între ei și îi cere să nu o mai caute niciodată fiindcă își iubește soțul și vrea să își salveze căsnicia.
Când se întoarce acasă, Ozan îi spune lui Cagla că vrea să divorțeze. Ea îi spune că este de acord dar îi cere să rămână împreună și să joace rolul de căsătoriți mai departe până se va finaliza divorțul pe motiv că îi va fi greu să dea explicații tuturor. Mai târziu, ea îi spune mamei sale că nu va exista nici un divorț și de data aceasta este sigură că o va îndepărta pe Esra pentru totdeauna.
A doua zi, la companie, Ozan îi spune lui Esra că a discutat cu Cagla și ea a acceptat divorțul. El o roagă să îl ierte și îi promite că va repara greșelile din trecut. Esra se bucură când aude că Cagla a fost de acord să se despartă dar îi cere să stea departe de ea până se va finaliza divorțul.
Mai târziu, Cagla îi arată Esrei fotogfiile cu ea și cu Ozan care au fost făcute în Antalya și o amenință că dacă nu va renunța la Ozan, atunci va da acele fotografii presei și toată lumea va ști că ea a despărțit o familie. Pe deasupra, îi va face rău lui Ozan, îi va lua compania și îl va distruge.
Seara, Esra merge să se plimbe la locul unde obișnuia să meargă când era supărată. Ea îl sună pe Ozan și îi spune că îl așteaptă acolo fiindcă vrea să discute ceva foarte important. Ozan merge imediat acolo. Ea îi spune că nu are rost să mai încerce să fie din nou împreună fiindcă relația lor nu va funcționa și că și-a dat seama că are sentimente pentru Cinar.