“Jumătatea mea mai bună” episoadele 27-29 (rezumat)
După noaptea dificilă petrecută la Conacul Kutlusay, Serra este profund rănită de întrebările insinuante ale lui Selim despre ceasul lui Biricik. Când Selim discută cu Nazlım și află adevărul, îi cere explicații lui Ali și vrea ca acesta să-i povestească ce a făcut Asena. Nilgün, pe de altă parte, este extrem de deranjată de faptul că fiica ei este acuzată subtil de furt. Decide să meargă la birou pentru a discuta cu Ihsan.
Tatăl lui Burak îl pune pe tânăr într-o situație dificilă atunci când îi taie sprijinul financiar. În timp ce Burak încearcă să-și ascundă situația de toată lumea, Serra aude o conversație între el și tatăl său.
Burak și Biricik se ceartă din cauza Serrei. Burak îi spune lui Biricik să accepte că a fost înfrântă de Serra, iar el însuși începe să simtă că se plictisește de aceste intrigi.
Când află adevărul, Selim este copleșit de vinovăție. Face tot posibilul să-și repare greșeala față de Serra și să-i calmeze furia, dar Serra nu poate accepta această insultă adusă la adresa ei.